Spotkanie autorskie prowadzone jest przez Krzysztofa Pławeckiego - autora książek dla dzieci, w tym m.in. "Niekrólewskiej wyprawy" która stanowi podstawę wydarzenia. Spotkanie poprzez aktywny udział zarówno pisarza, jak i uczestników ma na celu poszerzenie wyobraźni dzieci, zaznajomienie z zawodem pisarza oraz wierszowaną książką.
Spotkanie trwa ok. godzinę. Wiek uczestników to klasy 1-5 Szkoły Podstawowej.
W początkowej fazie spotkania zapoznaję się z uczestnikami spotkania – rozmawiam o sobie, opisuje swoją drogę do zostania pisarzem, poruszamy temat bajek interesujących dzieci, postaci, opowieści oraz tego, jak wydaje się książki; Następnie w oparciu o posiadane materiały (prezentacja, przebranie) i postaci z książki (król, handlarz, służący, zielarka) rozmawiam na temat średniowiecza (przykładowa tematyka: zamki, insygnia władzy, leczenie naturalnymi sposobami, dawny handel);
Po zarysowaniu tematyki książki osobiste przeczytanie początkowego fragmentu książki oraz zaprezentowanie ilustracji (pozwala to dzieciom poznać styl szesnastozgłoskowego wiersza oraz poszerzyć umiejętności językowe).
Na zakończenie spotkania będzie czas na wspólną zabawę.

Krzysztof Pławecki - "z wykształcenia prawnik, z wyboru pisarz".
Autor książek dla dzieci, opiekun kolonijny, wielbicielem literatury fantasy oraz nadopiekuńczy brat młodszej siostry Hani. Od najmłodszych lat uwielbiał rymować i chociaż początkowo teksty lądowały w szufladzie, w końcu zdecydował się podzielić się swoim dziełem z innymi. Tak zaczęła się zaskakująca przygoda, która trwa do dzisiaj. Samodzielnie wydał swoją pierwszą książkę "Niekrólewska wyprawa" i obecnie nie wyobraża sobie lepszej pracy, która lepiej spełniałaby marzenia.
Doświadczenie i kompetencje:
- kilkaset przeprowadzonych spotkań autorskich z dziećmi i młodzieżą;
- prowadzenie szkoleń z zakresu praw konsumenta dla różnych grup wiekowych;
- ekspert w ogólnopolskim projekcie porad konsumenckich;
- aktywny przedsiębiorca (jako pisarz, prawnik, wydawca)