Miejska Biblioteka Publiczna

w Nowym Targu

Godziny pracy

Czytelnia (budynek MOK - parter):

poniedziałek - piątek: 9.00 - 18.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Wypożyczalnia dla dorosłych (budynek MOK - I piętro):
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 1, ul. Kopernika 12 (I piętro)
poniedziałek - piątek: 9.00 - 17.00
w soboty: 9.00 - 13.00

Filia nr 2, Osiedle Niwa 9
poniedziałek - piątek: 13.00 - 17.00

Spotkanie autorskie prowadzone jest przez Krzysztofa Pławeckiego - autora książek dla dzieci, w tym m.in. "Niekrólewskiej wyprawy" która stanowi podstawę wydarzenia. Spotkanie poprzez aktywny udział zarówno pisarza, jak i uczestników ma na celu poszerzenie wyobraźni dzieci, zaznajomienie z zawodem pisarza oraz wierszowaną książką.
Spotkanie trwa ok. godzinę. Wiek uczestników to klasy 1-5 Szkoły Podstawowej.
W początkowej fazie spotkania zapoznaję się z uczestnikami spotkania – rozmawiam o sobie, opisuje swoją drogę do zostania pisarzem, poruszamy temat bajek interesujących dzieci, postaci, opowieści oraz tego, jak wydaje się książki; Następnie w oparciu o posiadane materiały (prezentacja, przebranie) i postaci z książki (król, handlarz, służący, zielarka) rozmawiam na temat średniowiecza (przykładowa tematyka: zamki, insygnia władzy, leczenie naturalnymi sposobami, dawny handel);
Po zarysowaniu tematyki książki osobiste przeczytanie początkowego fragmentu książki oraz zaprezentowanie ilustracji (pozwala to dzieciom poznać styl szesnastozgłoskowego wiersza oraz poszerzyć umiejętności językowe).
Na zakończenie spotkania będzie czas na wspólną zabawę.
 
Krzysztof Pławecki - "z wykształcenia prawnik, z wyboru pisarz".
Autor książek dla dzieci, opiekun kolonijny, wielbicielem literatury fantasy oraz nadopiekuńczy brat młodszej siostry Hani. Od najmłodszych lat uwielbiał rymować i chociaż początkowo teksty lądowały w szufladzie, w końcu zdecydował się podzielić się swoim dziełem z innymi. Tak zaczęła się zaskakująca przygoda, która trwa do dzisiaj. Samodzielnie wydał swoją pierwszą książkę "Niekrólewska wyprawa" i obecnie nie wyobraża sobie lepszej pracy, która lepiej spełniałaby marzenia.
Doświadczenie i kompetencje:
- kilkaset przeprowadzonych spotkań autorskich z dziećmi i młodzieżą;
- prowadzenie szkoleń z zakresu praw konsumenta dla różnych grup wiekowych;
- ekspert w ogólnopolskim projekcie porad konsumenckich;
- aktywny przedsiębiorca (jako pisarz, prawnik, wydawca)
 
 
 
 

Polecamy

Życie kulturalne w małym mieściePolecamy monografię Elżbiety Jachymiak-Miodunki pt. Życie kulturalne w małym mieście. Nowy Targ w latach 1918-1939

Po kilku latach pracy i przezwyciężeniu szeregu problemów książka ukazała się nakładem Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu, w ramach serii „Podhalańskich Monografii Historycznych”. 

W recenzji wydawniczej książki przygotowanej przez dr hab. Waldemara Potkańskiego prof. nadzwyczajnego Collegium Ballticum w Szczecinie czytamy: „Pole badawcze zostało wybrane przez autorkę niniejszego opracowania niezwykle trafnie. Istnieje bowiem uzasadniona potrzeba ukazania życia kulturalnego małych ośrodków miejskich - w tym Nowego Targu, tworzących poza centrami - aglomeracjami, pełny obraz epoki i zachodzących w niej zamian oraz rodzących się trendów.

Polecamy

Dzieje rynkuPolecamy kolejną publikację naukową wydaną pod auspicjami Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu autorstwa historyka i archiwisty Barbary Słuszkiewicz pt. Dzieje Rynku w Nowym Targu. Zabudowa, mieszkańcy i użytkownicy (1719–1945). Książka Barbary Słuszkiewicz ukazała się w roku szczególnym dla Nowego Targu, w 670-rocznicę lokacji miasta. Prace nad książką trwały 9 lat, wydanie było poprzedzone 2,5-letnim cyklem 40 wykładów, poświęconych historii poszczególnych kamieniczek w Rynku. Publikacja liczy prawie 600 stron, zawiera ponad 150 fotografii, w tym wiele opublikowanych po raz pierwszy, 46 map, rycin i planów oraz 115 dawnych reklam i ogłoszeń.

 

Szukaj

Kalendarz imprez w Nowym Targu

Pogoda dla Nowego Targu

Mapa monitoringu jakości powietrza

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Kontakt

Kontakt

Miejska Biblioteka Publiczna, 34-400 Nowy Targ

Al. Tysiąclecia 37

tel. 18 264 63 72

Czytelnia - wewnętrzny: 21

Wypożyczalnia dla dorosłych - wewnętrzny: 22

Dział Gromadzenia, Opracowania i Kontroli Zbiorów - wewnętrzny: 23

e-mail:

mbp@mbp.nowytarg.pl

wypozyczalnia@mbp.nowytarg.pl

czytelnia@mbp.nowytarg.pl

Filia nr 1 ul. Kopernika 12 (I piętro)

tel.:  18 266 28 41

e-mail:

filia1@mbp.nowytarg.pl

Filia nr 2:  Os. Niwa 9

Polecamy

Almanach nowotarski nr 21Najnowszy 21 już numer Almanachu Nowotarskiego to blisko pół tysiąca stron opisujących Nowy Targ oraz ludzi i wydarzenia związane z Sercem Podhala i jego historią.

Rocznik, który podczas każdej premiery wzbudza wielkie zainteresowanie, w którym łączą się glosy starszego i młodszego pokolenia kierując naszą uwagę na odkrywanie miasta, wydawałoby się  zupełnie zwyczajnego.

Kalejdoskop postaci, miejsc, wydarzeń historycznych związanych z Nowym Targiem – tak w skrócie można określić to co oferuje nam tegoroczny Almanach.  Niesamowita nić historii, która łączy przeszłość z przyszłością, pozwalając nam po raz kolejny zobaczyć nasze miasto w nowej odsłonie.

Polecamy

Srebrne Jatki

 Ludmiła Figiel - Srebrne Jatki czyli 25 lat Galerii Sztuki w Nowym Targu.

Książka omawia działalność Galeria Sztuki "Jatki" w Nowym Targu, dzieje budynku i samej Galerii, ludzi ją współtworzących, ich doświadczenia w kreowaniu dorobku instytucji.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com