Zastanawialiście się kiedyś, gdzie podziewają się zgubione skarpetki? W jaki sposób znikają z pralki lub kosza na brudne ubrania i co się z nimi później dzieje? Bohaterki książki „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” -  Mała Be z mamą próbują rozwikłać tę zagadkę. Okazuje się, że skarpetki potrafią prowadzić całkiem bujne i awanturnicze życie. Uczestnicy wtorkowego spotkania zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu mogli się sami o tym przekonać. Naszym gościem była Justyna Bednarek- autorka książek dla dzieci, romanistka, dziennikarka.  Dzieci biorące udział w spotkaniu miały okazję  wysłuchać paru opowiadań, a także wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych skarpetek. Justyna Bednarek zdradziła także zebranym o czym będzie piąta część skarpetkowych historii nad którą teraz pracuje.

Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek zrealizowano w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2021” realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielami, którym serdecznie dziękujemy za przybycie.

Polecamy wybrane książki po które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu, lub bezpośrednim kliknięciu w wybraną książkę.

Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. "II wojna światowa na morzu" stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945. Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce. [nota wydawcy]