Szanowni Państwo,

Portal edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal www.dyktanda.pl przygotował NAGRODĘ GŁÓWNĄ - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

Dyktando na Dzień Edukacji Narodowej rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:

DLA UCZNIÓW O GODZINIE 19:00 (14.10.2021 r.)
DLA NAUCZYCIELI O GODZINIE 20:00 (14.10.2021 r.)

Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność rozwiązywania oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się na portalu Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” na poniższej stronie:

Dyktanda konkursowe pojawią się o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

Z wyrazami szacunku,
Zespół Dyktanda.pl

------

Polecamy wybrane książki po które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu, lub bezpośrednim kliknięciu w wybraną książkę.

Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. "II wojna światowa na morzu" stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945. Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce. [nota wydawcy]