Sooooooowia przygoda nadchodzi!

Już 22 października /piątek/ Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu zapraszają na Noc Bibliotek do Filii nr 1 przy al. Kopernika 12.

Razem z panem Danielem Urbaniakiem wybierzemy się na  „Spacer przyrodniczy uszatym szlakiem”.

Od godziny 16:00 w bibliotece odbędzie się prelekcja, podczas której pan Daniel przedstawi zapowiedź jego filmu - „Nowy Targ Miasto Sów”.  Poznamy także gatunki sów, które możemy spotkać na terenie Nowego Targu i okolic. Nie zabraknie niezwykłych opowieści o Uszatkach, Puszczykach zwyczajnych, Puszczykach góralskich i Sóweczkach. Potem krótka przerwa na coś smacznego.

A już od godziny 17:30 nasza przygoda zamieni się w spacer pełen niezwykłych przeżyć. Wybierzemy się do rezerwatu „Bór na Czerwonem” gdzie będziemy wypatrywać sów, a także nasłuchiwać sowiego śpiewu terytorialnego w wykonaniu Włochatek i Puszczyków.

Na wspólną wycieczkę polecamy wziąć latarkę oraz termos z herbatą i ciepłe ubrania.

W razie niepogody druga część spotkania odbędzie się w bibliotece i będzie miała charakter warsztatów.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy pod numerem telefonu: 18 266 28 41

Szykuje się wspaniała przygoda! Już nie możemy się doczekać a wy?

Polecamy wybrane książki po które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu, lub bezpośrednim kliknięciu w wybraną książkę.

Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. "II wojna światowa na morzu" stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945. Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce. [nota wydawcy]