Book
In basket
Imię wroga / Mirosława Kareta. - Kraków : Wydawnictwo WAM, 2019. - 509, [2] strony ; 20 cm.
(Saga Rodu Petrycych / Mirosława Kareta ; cz. 5)
Stanowi cz. 5 cyklu "Saga Rodu Petrycych". Cz. 1. pt.: Pokochałam wroga, cz. 2. pt.: Bezimienni, cz. 3 pt.: Teczka, cz. 4 pt.: Próba miłości.
Ostatnia część sagi rodu Petrycych. Cienie przeszłości, walka o prawdę i miłość, która przetrwa wszystko. Niezagojone rany, największa zagadka i tajemnicze morderstwo. Maksymilian Petrycy w końcu odkrywa, co naprawdę jest w życiu ważne. Ten pozorny spokój nie trwa jednak długo. Nieoczekiwanie w krakowskim domu doktora i jego żony Marii zjawiają się niezapowiedziani goście.Jednym z nich jest tajemniczy Hersz Morgenstern, który przyjechał z Izraela, by opowiedzieć mieszkańcom Krakowa o swoim ocaleniu z Holokaustu. Choć jego podejście do przeszłości wzbudza w słuchaczach sprzeciw, nic nie wskazuje na to, że sprawy potoczą się w tak dramatyczny sposób. Z biegiem czasu okazuje się, że stary Żyd ma więcej sekretów, niż ktokolwiek przypuszczał. Co łączy jego historię z tajemnicą, którą od dawna próbuje wyjaśnić Petrycy? Maksymilian i jego najbliżsi stają przed kolejną próbą.Imię wroga to ostatnia część cieszącej się niezwykłą popularnością sagi. W wyjątkowy sposób przeplatają się w niej skomplikowane rodzinne losy, miłość i wielka, często budząca kontrowersje historia. Jak zakończy się ta trzymająca w napięciu opowieść? (nota wydawcy)
Availability:
Wypożyczalnia dla Dorosłych
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3 (1 egz.)
Długość kolejki oczekujących: 1.
Notes:
General note
Stanowi cz. 5 cyklu "Saga Rodu Petrycych". Cz. 1. pt.: Pokochałam wroga, cz. 2. pt.: Bezimienni, cz. 3 pt.: Teczka, cz. 4 pt.: Próba miłości.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again