16 września 2021 r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała w Urzędzie Miasta spotkanie z Barbarą Gawryluk -autorką książek dla dzieci, tłumaczką języka szwedzkiego i dziennikarką Radio Kraków.
Spotkanie rozpoczęło się powitaniem autorki przez pana Grzegorza Watychę, Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Tematem spotkania była seria pt. „Pies na medal”. Wspaniałe, pełne ciepła książki o psach, które swoją pracą i miłością ratowały ludzkie życie i wiernie towarzyszyły człowiekowi w potrzebie. Barbara Gawryluk jest autorką wielu pozycji dla dzieci i młodzieży. Chwytające za serce, wzruszające historie napisane przez pisarkę, zainspirowane były prawdziwymi wydarzeniami. Podczas spotkania, autorka prezentowała zdjęcia z autentycznymi bohaterami swoich opowieści. Kilka piesków „na medal” zostało rozpoznanych przez uczniów, rozpoczynając tym samym żywą wymianę doświadczeń.
Podczas spotkania dzieci chętnie zadawały pytania autorce, również na temat pracy tłumaczki szwedzkiej serii Martin’a Widmark’a: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" o dwójce młodych przyjaciół, rozwiązujących detektywistyczne zagadki. Po spotkaniu dzieci mogły otrzymać autograf.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 z panem Wiesławem Kusiakiem i Ewą Król oraz Szkoły Podstawowej nr 5 z panią Marią Kursą, którym bardzo dziękujemy za liczne przybycie.