Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy,

informujemy, iż z związku z Konferencją bibliotekarzy powiatu nowotarskiego, która odbędzie się w dniu 18 października 2021 agendy biblioteki: Czytelnia oraz Wypożyczalnia dla Dorosłych będą w tym dniu nieczynne.
Natomiast Filia Nr 1 będzie otwarta jak w dzień powszedni tj. od 9:00 do 17:00.

Polecamy wybrane książki po które warto przeczytać oraz te, po które chętnie sięgają nasi czytelnicy. W zestawieniu znalazły się publikacje dla każdego, różnego rodzaju. Od historii po kryminał, aż po zestawienie dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w kwestii dostępności znajdują się w naszym katalogu on-line po wyszukaniu, lub bezpośrednim kliknięciu w wybraną książkę.

Craig Symonds to jeden z najlepszych współczesnych historyków zajmujących się dziejami marynarki wojennej. "II wojna światowa na morzu" stanowi ukoronowanie jego badań. To kompletna opowieść o wojnie morskiej wszystkich państw wojujących na morzach i oceanach świata w latach 1939–1945. Wielu historyków uważa, że podczas II wojny światowej kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć znaczenie miały właśnie operacje morskie. Niewielu jednak tłumaczy, jak i dlaczego do tego doszło. Odpowiedzi znajdziemy w tej książce. [nota wydawcy]

Ankieta

Zapraszamy do wypełnienia ankiety czytelniczej. Ankieta jest całkowicie anonimowa.